Ne paslaptis,kad viskas, kas egzistuoja, turi savo pavadinimus: žmonės bei naminiai gyvūnai turi savo vardus; kiekviena verslo įmonė ar ne pelno siekianti organizacija – savo pavadinimą; net kosmetikos produktams ar baldų linijoms, taip pat suteikiami pavadinimai. Ne išimti yra ir kortų lošimas: kiekvienas kortų žaidimas taip pat turi savo pavadinimą. Jų yra tiek daug ir tiek įvairių, kad nemaža dalis žmonių tai priima kaip visiškai savaime suprantamą dalyką, net nesidomėdami, kodėl, kaip ir dėl kokių priežasčių tie žaidimai buvo taip pavadinti. Na, o, mes šį kartą siūlome atkreipti dėmesį į jų įvairovę – jau netrukus patys galėsite įtikinti, kokie skambūs spalvingi gali būti kortų lošimų pavadinimai, taip pat aptarsime ir jų kilmę.

Skaičiai mūsų gyvenime daro didelę reikšmę bei įvairioms jo sritims, tuo tarpu, kortų lošimas – taip pat ne išimtis.  Verta pastebėti, kad nemažai kortų žaidimų pavadinimų yra susiję arba visiškai atspindi skaičius, pavyzdžiui: Šešiasdešimt šeši, Penkiukės; Tūkstantis.

Karalių tema – taip pat nėra svetima kortų žaidimams. Ne paslaptis, kad ant kortų galime matyti žymių karališkųjų asmenų atvaizdus, tuo tarpu žaidimų pavadinimai taip pat puikiai atspindi šią temą, pavyzdžiui: Kingas, Pilis, Dama,

Taip pat verta pastebėti, kad kortų lošimas siejamas nebūtinai su pačiais gražiausiais žodžiais. Priešingai, kai kurie iš jų netgi yra labai neigiami; atskleidžiantys tamsiąsias žmogaus savybes ar net galintys įžeisti. Ir tokių skambių, tačiau neigiamų pavadinimų kortų pasaulyje yra tikrai ne vienas, pavyzdžiui, Durnius, Melagis, Asilas, Ragana.

Taigi, kaip matyti, kortų lošimas yra įdomi, skambiais pavadinimais apipinta tema: kortų žaidimų pavadinimai sietini su skaičiais, žmogui skirtais epitetais, nesvetima ir karalių tema. Na,o pabaigai belieka tik pasidomėti ir atsakyti į dar vieną klausimą: o iš kur kilo pačių kortų pavadinimas? Ir nors istoriniai šaltiniai tikslaus atsakymo į šį klausimą nepateikia, kai kurie iš jų, vistik, teigia, kad, galbūt, pavadinimas kilo iš medžiagos, iš kurios ir yra gaminamos kortos. Tai – kartonas.